Hakkımızda


Mehmet KORKMAZ
Uzman Özel Eğitimci, Psikolog, Dil ve Konuşma Terapisti


1966 Yılında Malatya Hekimhan’ da doğdu. İlk Orta ve Liseyi Malatya’ da okudu. Üniversiteyi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümünü bitirdi. 7 yıl Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı bir okulda Özel Eğitim Öğretmeni olarak çalıştı. 1997 Yılında Aksaray Ruh- Sağ Psikolojik danışma merkezi Kuruculuğu, çocuk Psikolojisi ve Özel eğitim Bölüm başkanlığı yaptı.

1999 Yılında Bakırköy ‘de Diyalog psikolojik Danışma ve Özel eğitim Danışmanlık Şirketini kurarak Bünyesinde Diyalog Psikolojik Danışmanlık ve Diyalog Rehabilitasyon merkezini kurdu.

Aynı yıllarda Bağcılar da Kaysı Kent Malatyalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin kuruculuğunu ve ilk dönem Başkanlığını yaptı. 2004 Yılında İstanbul Rehabilitasyonlar Derneği kurucu üyeliğini yaptı.

2005 de İstanbul Beyoğlu Halıcıoğlu semtinde Avrupa Yakasının İlk ve tek özel Özel Eğitim Okulunu kurdu. 2014 Tarihin bir süre Türk anneler derneğine bağlı rehbilitasyon merkezi müdürlüğü yaptı.Şu an İstanbul Bağcılar Belediyesi’nde Engelliler Sarayı’nda konuşma terapisti olarak görev yapmaktadır. 2006- 2008 Türkiye Özel Özel Eğitim Dernekleri yönetim Kurulu Üyeliğini yaptı. 2009- 2011 yıllarında İstanbul Arel Üniversitesi Sosyal Bilimler enstitüsü Psikoloji Bölümünde yüksek lisans yaptı .2012 204 yıllarında Sofya üniversitesinde Dil ve Konuşma terapistliği ( Avrupa’ daki ismiyle logopedi )Mastırı yaptı. Bu yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı Hizmet İçi Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından verilen Otizm, Mental retardasyan ve konuşma Eğitimi alanında birçok sertifika ve ödülleri bulunmaktadır. Kekemelik, Gecikmiş konuşma, Otizm, Mental retardasyon konularında uzmanlaşmıştır. Özel Eğitim Alanında birçok çalışma ve konferanslar sunmuştur.2013 – 2014 yılında Trakya kalkınma Ajansının yaptığı ihaleyi kaznarak ZİÇEV vakfında, Engelli çocuklarla çalışan eğitimci ve diğer uzmanların hizmet içi eğitimi projesini uygulamıştır.

1992’den beri özel eğitimin içinde olan, lisans alanı “Özel Eğitim”; Yüksek lisans alanları: Arel üniversitesi sosyal bilimler enstitüsü Psikoloji ve Sofya Üniversitesi Konuşma Terapistliğidir. 23 yıl içerisinde, iki şirket bünyesinde iki psikolojik danışma, iki rehabilitasyon, bir özel eğitim kuruculuğu ve müdürlüğü yapmıştır. Özel eğitimle ilgili birçok sertifika ve başarı belgeleri bulunmaktadır. Özel eğitimle ilgili birçok dernekte kurucu üyelik ve yönetimlerde yer almış olan Korkmaz, yurt içinde çeşitli Pojelerde yer aldı. Eğitim seminerleri ve konferanslar verdi.

Mehmet KORKMAZ
Uzman Özel Eğitimci, Psikolog, Dil ve Konuşma Terapisti

İrtibat Telefonu : 0 532 494 43 39

Email : Mehmetkorkmaz4444@gmail.com

Dilkon.com